Przykłady zastosowania Kalkulatora Dni

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych zastosowań kalkulatora dni. Skoro trafiłeś na tę stronę to są spore szanse, że sam z znasz inne :) Jeśli nie ma ich na tej liście to podziel się z nami tą informacją wyślij przykład korzystając z formularza na tej stronie: kontakt.

Przykład 1 - Ile mam lat?

Wpisując w pierwszym polu (Od) datę swojego urodzenia a w drugim polu (do), dzisiejszą datę, poznacie dokładną liczbę dni dni, miesięcy lub lat ile już Wam minęło.

Taka informacja może być istotna dla rodziców małych dzieci. Niektóre leki można podawać np. dopiero od 3 miesiąc życia, a wiele informacji na temat rozwoju podawane są w dniach lub miesiącach.

Przykład 2 - Ile dni do świąt?

Czekacie na Wieczerzę Wigilijną, choinkę a pod nią prezenty? Jeśli chcecie wiedzieć ile dokładni dni zostało do tego dnia wystarczy, że w polu Od podacie dzisiejszą datę, a w polu do wybierzecie 24 grudnia.

Przykład 3 - Ile trwał remont?

Właśnie odebrałeś klucze do mieszkania, które od 05 czerwca było remontowane przez ekipę poleconą przez Twojego przyjaciela. Panowie obiecali, że ze wszystkim wyrobią się w 45 dni. Dziś jest 17 lipiec. Ile dokładnie trwał remont?

W polu Od należy wybrać 05 czerwca, a w polu do 17 lipca. Wynik to 42 dni. Polecona ekipa wyrobiła się z remontem.